Skip to content
Sök

Årsmöte 2026

Ordinarie årsmöte, 27 september 2026

Den 27 september hålls KFUM Ängsholmens ordinarie årsmöte för 2026. Information om tid och plats kommer läggas upp på den här sidan inom kort. Kallelsen till mötet kommer skickas till alla föreningens medlemmar under sommaren. Den 30 augusti är sista dag att lämna in motioner till mötet, samt för att lämna in nomineringar till valberedningen. Samtliga möteshandlingar kommer publiceras senast den 13 september.

Extra årsmöte, 23 mars 2026

Den 23 mars 2026 hölls ett extra årsmöte för att fatta ett andra beslut om revidering av vår förenings stadgar, samt för att fatta kompletterande beslut om ledararvoden för 2026. Båda besluten fattades i enlighet med styrelsens förslag, och mötet i sin helhet pågick i ungefär 15 minuter.

MEDLEMSKAP

För att delta i årsmötet måste du vara medlem i KFUM Ängsholmen. Det enklaste sättet att betala avgiften är att swisha till 123 668 98 22. Märk betalningen med ditt namn och personnummer. KFUM Ängsholmen har en rörlig medlemsavgift där du själv väljer hur mycket du vill betala för att vara medlem i föreningen. Minsta avgift är 50 kronor.

Notera: Om du har haft ledaruppdrag i vår verksamhet under 2026, eller om du varit deltagare i något av våra läger under året, så är din medlemsavgift redan betald.

Är du osäker på om du är medlem eller inte kan du höra av dig till kansliet så hjälper vi dig att kolla upp det.